
‘Visions du Réel @Brussels’
Afgelopen evenement
Geannuleerd
Uitgesteld
2 Dec.'15
- 20:00
Icaros
Dertig jaar geleden vertrok Marcel uit Spanje om aan de militaire dienst te ontsnappen. Al die tijd leefde hij midden in het woud van Costa Rica: een naakte man die tussen brulapen leefde in de schaduw van een mythisch wezen. Hij voert er Ayahuasca-rituelen uit, vaak in aanwezigheid van jonge reizigers die uit zijn op een mystieke ervaring.
Pedro M
Pedro Martin, cameraman voor de Spaanse televisie, filmde de fameuze poging tot staatsgreep in het Spaanse parlement op 23 februari 1981, die rechtstreeks op televisie te zien was. In haar pogingen om het raadsel van de spoorloze verdwijning van haar vader te ontsluieren, komt de dochter van de cameraman in contact met personages die achtervolgd worden door beelden uit het verleden. Soms verbergen historische archiefbeelden een intiem drama en een verhaal geplukt uit de werkelijkheid.
Le Boudin
De Portugese regisseur Salomé Lamas gaat op zoek naar de drijfveren achter huurlingen en het Vreemdelingenlegioen. Dat doet hij met een cinematografisch procedé dat nauw aansluit bij zijn langspeelfilm Terra de Ninguém uit 2012. Op de klankband horen we het verhaal van Nuno Fialho, die als zestienjarige bij het legioen werd ingelijfd, terwijl een jonge Duitse acteur van dezelfde leeftijd hem in een boeiend contrast visueel gestalte geeft
Praktisch
Dates
Location
Studio
Ravensteinstraat 23 1000 BRUSSELCoproductie