
‘Utopia, handmade Belgian Polyphony’
Afgelopen evenement
Geannuleerd
Uitgesteld
17 Nov.'18
- 20:00
La Luz de Vuestros Ojos
In Vlaanderen was de Mariaverering lange tijd een belangrijk deel van de volksdevotie. Daarvan getuigen de talloze kapelletjes langs Vlaamse wegen, de indrukwekkende basilieken, kathedralen en Onze-Lieve-Vrouwe-kerken, maar ook de processies en gezangen waaraan de gelovigen zich overgaven.
De Spaanse bezetting in de 16e eeuw versterkte die trend nog. Zo gaven Isabella, de dochter van Filips II van Spanje, en haar echtgenoot aartshertog Albrecht van Oostenrijk de opdracht tot de bouw van de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek in Scherpenheuvel en voor de indrukwekkende Mariacyclus van schilder Theodoor van Loon die er vandaag nog steeds te zien is.
Voor dit unieke muziekprogramma in situ stelde Utopia Mariavespers samen op basis van de structuur van de gekende Vespers van Monteverdi. Het ensemble combineert prachtige psalmen en antifonen met de sublieme gezangen uit het Hooglied, geschreven door Spaanse en Vlaamse componisten als Gombert, de Morales, de Vittoria en Lassus.
Luister naar de playlist "Early Music" op Spotify
Psalm: Domine ad adjuvandum me
Psalm: Dixit Dominus
Psalm 112: Laudate Pueri
Pulchra es
Antifoon: Salve Regina
Psalm 121: Laetatus Sum
La Luz de Vuestros Ojos
La gracia y los ojos bellos
Antifoon: Ave Regina Caelorum a 5
Psalm 126: Nisi Dominus
Psalm 147: Lauda Jerusalem
Ave verum Corpus
Ave Maria à 5 voix
Ave Maris stella
Magnificat
Praktisch
Dates
Location
Basiliek Onze-Lieve-Vrouw van Scherpenheuvel
Isabellaplein 3270 Scherpenheuvel